Menü
İletişim Dilek Listesi Arama

Protefix Yapıştırıcı Toz

Medical devices
İstek listeme ekle
Protefix Yapıştırıcı Toz
  • Islak protezde kanıtlanmış etki
  • Hafif yapışma sorunlarında ve ince sıvı salya salgısında ideal bir çözümdür
  • Hassas mukoza için mükemmel uyum
Sadece ECZANELERDE.
Sadece ECZANELERDE.
İstek listeme ekle

Denenmiş yapıştırma maddesi hafif yapışma sorunlarında ve ince sıvı salya salgısında ideal bir çözümdür.

Protefix® yapıştırma tozu ıslak protez üzerine serpiştirilir ve kullanımdan hemen sonra güvenli, uzun süreli yapıştırma performansı geliştirir.

Doğal sodyum aljinat’ tan üretilmiş kokusuz ve tatsız Protefix®yapıştırma tozu özellikle hassas ağız mukozası için son derece uygundur.

Uygulama & Bileşim
Bileşim:

Sodyum aljinat

Uygulama:

Diş protezleri için yapıştırma tozu.

Sprinkle Protefix® Adhesive Powder Extra-Strong thinly and uniformly onto the wet denture | ProtefixDozaj ve uygulama türü
Protefix® yapıştırma tozunu eşit miktarda ve ince bir tabaka halinde ıslak protez üzerine serpiştiriniz. Çene plakası kullanımdan hemen sonra yapışır ve ağızda saatlerce sabit kalır. Erken gevşeme gelişmesi durumunda – örneğin çok sıvı tüketildiğinden ötürü – Protefix® yapıştırma tozunu ince tabaka halinde bir kez daha serpiştirmeniz yeterlidir. Protez anında yine sabit oturur. Olası artıkları bir diş fırçası yardımıyla akan suyun altında protezden kolayca temizleyebilirsiniz. Özellikle inatçı yapıştırma artıklarını ise yemeklik yağa bandırılmış bir pamukçuk yardımıyla temizleyebilirsiniz. Çok büyük miktarda ürün çımasını engellemek için lütfen şişeyi ezmeyiniz. Şişeyi eğri tutunuz ve hafifçe işaret parmağınızla ittiriniz. Bu şekilde tam doz alınması mümkündür. Aşırı miktarda yapıştırma tozu uygulanmasıyla toz sertleşebilir ve ağız mukozasına hasar verme riski gelişebilir.

Sprinkle Protefix® Adhesive Powder Extra-Strong thinly and uniformly onto the wet denture | Protefix

Kontrendikasyonlar
İçerdiği maddelerden birine karşı hassasiyet.

Yan Etkiler
Münferit durumlarda ağız mukozasında veya tüm organizmada hassasiyet reaksiyonları gözlemlenmiştir. Hassasiyet reaksiyonu geliştiğine dair şüpheniz varsa lütfen diş hekiminizle irtibata geçiniz.

Please note the following important advice:
  • Protefix® yapıştırma tozunu sadece geçici süreyle kullanınız. Yapıştırma tozu kullanmadan protezin sürekli olarak kötü tutuyor olması protez uygunluğu ve işlevi açısından farklılıklardan kaynaklanıyor olabilir. Bu tür bir durumda doktora başvurulması önerilir.
  • Sadece sağlıklı ağız mukozası üzerine uygulayınız. Lütfen bu hususu diş hekiminizle görüşünüz.
  • Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.
  • Çocuklar için erişilemeyecek yerde muhafaza ediniz!