Menü
İletişim Dilek Listesi Arama

Protefix Yapıştırıcı Yastık

Medical devices
İstek listeme ekle
Protefix Yapıştırıcı Yastık
  • basınç noktalarına ve enflamasyona karşı etkili koruma
  • büyük yapışma problemleri için onaylanmıştır
Sadece ECZANELERDE.
Sadece ECZANELERDE.
İstek listeme ekle

Özellikle geçiş zamanındaki özel problem vakaları için diş hekimlerimiz oluşan boşlukların doldurulması için Protefix® yapıştırma tamponu ürününü alt ve üst çene protezleri için önermektedirler.

Yapıştırma tamponları ince dokulu, damak yapısına uygun , sodyum aljinat içeren ve ıslatıldıktan hemen sonra yapıştırma işlevini destekleyen tül malzemeden oluşmaktadır. Böylece tamponlar baskı yapan noktalara ve iltihaplanmalara karşı etkili bir koruma sağlamaktadırlar.

Geçiş protezlerindeki öneminin yanı sıra çenenin kuvvetli şekilde gerilediği ve özellikle oldukça ince veya kuvvetli derecede düzleşmiş alt çenelerde bu ürünün etkinliği kanıtlanmıştır.

Bu nedenle ciddi yapıştırma problemi yaşayan tam protez taşıyıcıları için, eğer başka türlü artık hiçbir şey yerinde durmak istemiyorsa Protefix® Yapıştırma tamponu çoğu zaman son çaredir.

Uygulama & Bileşim
Bileşim:

Tül, sodyum aljinat, viskoz lifleri ve polipropilen liflerinden oluşmaktadır.

Uygulama:

Üst çene protezi

Adhesive for upper dentures | Protefix1. Ebat kontrolü: Küçük protezlerde tamponu bir makas yardımıyla uygun şekilde kesiniz.

2. Yastığın ıslatılması: Sonrasında tamponu 10 saniye ılık suya bandırınız ve suyunu akıtınız.

3. Yastığın uygulanması: Tamponu ıslak protez üzerine yerleştiriniz. Arka kısmındaki 2mm ‘in örtülmemiş olması gerekmektedir.

4. Yastığın üzerine basınç uygulanması: Tamponu iki başparmağınızla bastırınız (ortadan başlayarak), her noktada düz bir şekilde yer edene kadar.

 

Alt çene protezi

Adhesive for lower dentures | Protefix1. Ebat kontrolü: Küçük protezlerde tamponu uygun şekilde kesiniz. Sonrasında tamponu ıslatınız ve üst çenede olduğu gibi yerleştiriniz.

2. Yastığın üzerine basınç uygulanması: Tamponu işaret parmağı yardımıyla her noktada düz bir şekilde yerleşene kadar protezi derinliğine bastırınız (ortadan başlayarak). Tip: Should the adhesion begin to diminish, please remove the dentures and sprinkle the cushion with Protefix® Adhesive Powder.

Uygulama Alanı
Diş protezleri için yapıştırma ürünü.

Önemli Uyarılar
Sadece sağlıklı ağız mukozası üzerine uygulayınız. Hijyenik nedenlerden ötürü Protefix® yapıştırma tamponu günde en az bir defa değiştirilmelidir. Son kullanma tarihinden sonra ürünü kullanmayınız. Yapıştırma tamponları sadece geçici olarak uygulanmalıdır. Protezinizi düzenli aralıklarla kontrol ettiriniz.

Kontrendikasyonlar
İçerdiği maddelerden birine karşı duyarlılık.

Yan Etkiler
Münferit durumlarda ağız mukozası üzerinde veya tüm organizmada hassasiyet tepkileri gelişebilmektedir. Hassasiyet tepkisi olduğuna dair bir şüpheniz varsa doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Please note the following important advice:

Çocuklar için erişilemeyecek yerde muhafaza ediniz.

Sadece tam protezler için uygundur. Parsiyel protezler veya kombine takma dişler (Cover-Denture, teleskop, koni kron, ankraj, yığma) için uygun değildir.