Üçüncülerle ilk ayınız

Gün 1:
Yeni bir diş protezi yeni bir mücadele olabilir. Eğer başlarda zor ciğnenen gıdalar tüketmez ve diş etine dost gıdalar tercih ederseniz bu mücadeleyi daha kolay atlatabilirsiniz.

Gün 2-14:
Ağız bölgeniz diş protezine alışırken salya salgısının artması ve baskı noktaları oluşması normaldir. Baskı noktalarına karşı ılık tuzlu su ile gargara yardımcı olacaktır. Ayrıca Protefix yara ve koruma jeli yeni protezinize alışmanızı kolaylaştıracaktır. İyileşme olmaması halinde diş hekiminize başvurup protezi uyarlatmanızı öneririz. Tam protez kullanıyor olmanız veya kısa süre önce dişlerinizin çekilmiş olması iyileşme sürecini biraz uzatacaktır.

Gün 15-29:
Ağzınızdaki yabancı cisim hissine yavaş yavaş alışıyorsunuz, halen takma dişlerinizle konuşmayı ve yemeyi deniyorsunuz. Baskı yapan noktalar azalıyor ve salya akıntısı geriliyor. Protezin oturuşunu ve taşıma hissini iyileştirmeye yarayan bir yapıştırma ürünü denemek için çok iyi bir zaman şu an. Ama kullanma bilgisini lütfen dikkate alınız!

Gün 30:
Başardınız! Üçüncü dişlerinizle geçirdiğiniz tam bir ay! Bugün canınızın istediği bir şeyi yiyebilirsiniz. Diş proteziniz Sizden bir parça gibi hissettirecek olsa da yakında: Üçüncü dişlerinizi bir diş hekimince düzenli olarak kontrol ettirmeyi unutmayın!

Protefix - Üçüncülerle ilk ayınız