Proteze alışma

Daha genç görünmek, tereddütsüz gülmek ve sorunsuz çiğnemek: üçüncü dişleriniz birçok avantajı da beraberinde getiriyor – protezinize alışır alışmaz. Biraz zamana ve sabra ihtiyacınız olacak, ama sonunda kendinizi her şeyinizle çok iyi hissedeceksiniz. Bunun mümkün olduğunca çabuk olması için size birkaç önerimiz var.

Ilk dönem konuşmaktan ve yemek yemekten korkmanız çok normal – sonuçta ağzınızda yabancı bir cisim var. Şimdiyse önemli olan bu histen en kısa sürede kurtulmaktır. Önemlisi: takma dişlerinizi sürekli taşıyınız. Uyku sırasında çıkartmanız alışmanızı zorlaştıracaktır. Titizlikle temizledikten sonra protezinizi gece de takınız. Böylece ağız mukozası daha çok direnç gücü geliştirecektir ve damak ile çene harekete devam eder ve aktif kalır.

Rahat olun: Başaracaksınız! Sonuçta milyonlarca insan bugüne kadar başardı! Ve unutmayın: dışarıdan bakan hiç kimse bir protez taşıdığınızı görmüyor. Yani normal davranın ve yeni dişlerinizin Size daha genç ve daha iyi gösterdiğinin bilincinde olun.

Protefix - Proteze alışma